Dreamage - Motion Visual Studio

Mondial Assistance – 20 lat

Koncepcja gali z okazji dwudziestolecia Mondial Assistance została oparta na powiązaniu każdego roku firmy w Polsce ze znanym utworem muzycznym. W efekcie covery zaśpiewało wielu muzyków takich jak Kayah, Krzysztof Cugowski, Andrzej Krzywy, Kuba Badach, Natalia Kukulska a wszystko w aranżacji wykonanej przez Orkiestrę Symfoniczną pod batutą Adama Sztaby.

Odpowiedzialni byliśmy za całą oprawę graficzną przedsięwzięcia, natomiast naszym najbardziej wymagającym zadaniem było stworzenie do każdego utworu wizualizacje odpowiadające charakterem i okresowi danego roku. Założeniem było po pierwsze interaktywna forma animacji, która ma reagować na żywo do muzyki, a po drugie aby w obrazie pokazać realizacje kamery. Na przykład do kawałka „Family Affair” (rok 2000) w wykonaniu Natalii Kukulskiej przygotowaliśmy podróż po mieście, którego architektura poruszała się w rytm linii basowej albo podobnie animowana korona drzewa przy numerze „This Love” Maroon na której liściach wyświetlaliśmy realizacje kamery. Na takiej samej zasadzie, zaprogramowaliśmy stripy ledowe otaczające scenografie aby razem z ekranem za orkiestrą tworzyły spójny obraz. Dodatkowo, jako kolejny nośnik multimediów wykorzystaliśmy siatkę tiulową, którą poruszaliśmy na wyciągarkach, dzięki czemu na konkretne etapy w scenariuszu zmienialiśmy formę ekranu. Takim momentem był na przykład sam początek gali kiedy po zapowiedzi Prezesa Mondial Assistance przy całkowitym blackoucie tancerz przed siatką tiulową w białym stroju wykonał układ choreograficzny połączony z pokazem wizualnym.

Aby stworzyć tego formatu event skupiliśmy się na przygotowaniach, które polegały na wcześniejszym zaprogramowaniu wirtualnym świateł i multimediów. Współpracowaliśmy z całym zespołem – realizacji, oświetlenia oraz kamer. Wizualizacje wygenerowaliśmy w technologii Notchu przy wykorzystaniu serwera disguise.

IconkiDreamage
IconkiDreamage
IconkiDreamage